Obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

​Wczoraj (11 listopada) w Kościele Parafialnym św. Floriana w Bedlnie odbyły się uroczyste obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Mszę Świętą za Ojczyznę odprawił Ksiądz Proboszcz Robert Awerjanow. Pan Józef Ignaczewski Wójt Gminy Bedlno przypomniał w swoim wystąpieniu jak wiele trudu i ofiar trzeba było ponieść, aby teraz można było żyć w wolnej ojczyźnie i jak ważne jest to, by o tym pamiętać, by nigdy nie utracić niepodległości.

W uroczystości uczestniczył wicemarszałek województwa łódzkiego Pan Andrzej Górczyński, podczas uroczystości mogliśmy wysłuchać przepięknego koncertu patriotycznego w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowe im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie.

Finał „GDZIE TY JESTEŚ CHATKO MAŁA”

26 października, godzina 16.00 sala GOK w Bedlnie

« 1 z 2 »

Konkurs Recytatorski „Przyroda w poezji – Pory roku”

KONKURS RECYTATORSKI

„Przyroda w poezji – Pory roku”

Dzisiaj w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bedlnie  dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w Szewcach Nadolnych, Pniewie, Pleckiej Dąbrowie,  Bedlnie i Żeronicach, recytowali wiersze o przyrodzie podczas gminnego etapu Konkursu Recytatorskiego „Przyroda w poezji – Pory roku” . Umiejętności recytatorskie oceniało jury w składzie: Ewa Pilarska przewodnicząca komisji kultury i oświaty, radna gminy Bedlno; Krystyna Zakrzewska kierownik Gminnej Biblioteki w Krzyżanowie; Paulina Garstka bibliotekarz oddziału dla dzieci i młodzieży w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie,  które zwracało uwagę na kulturę mowy, interpretację i dobór repertuaru. W  kategorii klas I-II dzieci recytowały jeden wiersz, a w kategorii klas III –IV, V-VI i VII-VIII dwa wiersze . Jury po przesłuchaniu wszystkich recytatorów przyznało miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

Kategoria klas I – II (szkoła podstawowa):

I miejsce: Julia Dominiak kl. II Szkoła Podstawowa w Szewcach Nadolnych

II miejsce Julia Pałatyńska kl. I Szkoła Podstawowa w Pleckiej Dąbrowie

III miejsce Weronika Trojanowska kl. I Szkoła podstawowa w Pniewie

Wyróżnienie: Wioletta Charążka kl. II Szkoła Podstawowa w Pleckiej Dąbrowie i Marcelina Mrowicka kl. II Szkoła Podstawowa w Szewcach Nadolnych

Kategoria klas III – IV (szkoła podstawowa):

I miejsce: Maja Misztal  kl. IV Szkoła Podstawowa w Bedlnie

II miejsce: Wiktoria Grabowska kl. III Szkoła Podstawowa w Szewcach Nadolnych,

III miejsce: Maja Stępień kl. III Szkoła Podstawowa w Pleckiej Dąbrowie

Wyróżnienie: Nicola Katulska kl. IV Szkoła Podstawowa w Pleckiej Dąbrowie, Bartosz Ratajczyk kl. IV Szkoła Podstawowa w Szewcach Nadolnych

Kategoria klasy V – VI (szkoła podstawowa ) :

I miejsce: Tobiasz Kopczyński kl. VI Szkoła Podstawowa w Pleckiej Dąbrowie

II miejsce: Julia Czubiak kl. V Szkoła Podstawowa w Szewcach Nadolnych

III miejsce: Antonina Bogdańska kl. VI Szkoła Podstawowa w Bedlnie

Kategoria klas VII – VIII (szkoła podstawowa):

I miejsce: Anna Kowalczyk kl. VIII Szkoła Podstawowa w Szewcach Nadolnych

II miejsce: Kacper Maślanka kl. VIII Szkoła Podstawowa w Pniewie

III miejsce: Julia Antczak kl. VII Szkoła Podstawowa w Szewcach Nadolnych

Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i słodkości,            a zdobywcy miejsc i wyróżnień nagrody książkowe.

Dziękujemy naszym młodym recytatorom za udział i piękne zaprezentowanie utworów literackich.

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli za przygotowanie swoich uczniów do konkursu.

 

Konkurs Plastyczny „Przyszła jesień” – wyniki

Protokół Konkurs Plastyczny „PRZYSZŁA JESIEŃ” – etap gminny

 Jury w składzie:

  1.  Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka
  2.  Sylwia Frontczak
  3. Elżbieta Milczarska

Po obejrzeniu wszystkich 71 prac, postanowiło przyznać miejsca w :

Kategoria I – przedszkolaki 3-6 letnie:

I miejsce: Maja Domańska – Szkoła Podstawowa w Bedlnie

II miejsce:  Maja Wasiak – Szkoła Podstawowa w Bedlnie

Marcel Dominiak– Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych

III miejsce:  Kacper Fidrysiak – Szkoła Podstawowa w Bedlnie

Marysia Bielecka, Ewa Bielecka – Szkoła Podstawowa im. 37 Pułku Piechoty im. ks. J. Poniatowskiego w Pleckiej Dąbrowie

 Gabriela Rzepnikowska, Albert Siuda, Michał Gabryś – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych

Wyróżnienia:  – Maksymilian Grzeszkowiak, Hubert Kacprzak, Karol Trembaczyk, Kornelia Wilińska Maria Burzyńska, Aleksandra Sierakowska, Lena Tomczak – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych

 Szymon Peda, Tymon Adamski, Jakub Orcholski, Zuzanna Gasik, Marcel Żuchowski, Kornelia Michalak, Maja Rojewska – Szkoła Podstawowa w Bedlnie

Antoni Janus – Szkoła Podstawowa im. 37 Pułku Piechoty im. ks. J. Poniatowskiego w Pleckiej Dąbrowie

Kategoria II – klasy I – III:

I miejsce: Lena Stefaniak – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych

Stanisław Jóźwiak , Lena Stasiak– Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie

II miejsce:  Julia Dominiak, Kacper Maciejewski – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych

III miejsce: Oliwier Szczepaniak – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych

Antoni Maślanka, Ewa Sakowska – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie

Wyróżnienia:  Gracjan Markiewicz, Karina Stolińska, Martyna Myszewska, Anna Kaźmierczak, Luiza Rybińska, Milena Skierska, Emila Zawada, Paulina Berczyńska – Szkoła Podstawowa w Bedlnie

 Marcelina Baranowska, Jakub Fabiański, Michał Igielski, Michał Mrowicki, Justyna Sobańska, Nina Trembaczyk, Kacper Wieczorek, Przemysław Drzewoszewski, Julia Janicka, Antoni Kowalewski, Szymon Kubiak, Wiktoria Lewandowska, Marcelina Mrowicka – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych

Maja Trojanowska, Martyna Kucharska, Julia Stasiak – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie

Adam Włodarczyk– Szkoła Podstawowa im. 37 Pułku Piechoty im. ks. J. Poniatowskiego w Pleckiej Dąbrowie

Kategoria III – klasy IV-VI:

I miejsce:  –  Natalia Stasiak  – Szkoła Podstawowa w Bedlnie

Mateusz Majtczak – Szkoła Podstawowa im. 37 Pułku Piechoty im. ks. J. Poniatowskiego w Pleckiej Dąbrowie

II miejsce:  – Piotr Jastrzębski – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie

III miejsce:  Aleksandra Gajewska, Zuzanna Rolińska – Szkoła Podstawowa im. 37 Pułku Piechoty im. ks. J. Poniatowskiego w Pleckiej Dąbrowie

Wyróżnienia:  Patrycja Szwajewska – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie

Marcel Żuchowski – Szkoła Podstawowa w Bedlnie

Piotr Kubica, Natalia Gajewska, Partycja Morga – Szkoła Podstawowa im. 37 Pułku Piechoty im. ks. J. Poniatowskiego w Pleckiej Dąbrowie

Kategoria IV – klasy VII – VIII:

I miejsce: Aleksandra Łuczak – Szkoła Podstawowa w Bedlnie

Jakub Włodarczyk  – Szkoła Podstawowa im. 37 Pułku Piechoty im. ks. J. Poniatowskiego w Pleckiej Dąbrowie

II miejsce: Zuzanna Ciarka – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie

Wyróżnienie: Paweł Domański – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pniewie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

ORGANIZATORZY: Gminna Biblioteka Publiczna w Bedlnie