Festyn Świętojański

Tradycyjnie sezon letnio –  wakacyjny rozpoczęliśmy    Festynem Świętojańskim  w naszej gminie.  Wydarzenie odbyło  się na  łąkach nad Bzurą  w Orłowie Kolonia, dnia 23 czerwca  w  wigilię Jana.
Festyn   Świętojański  rozpoczęliśmy Rozmaitościami Muzycznymi –mogliśmy zaprezentować umiejętności naszych uczniów nie tylko wokalne, również aktorskie w inscenizacji „ Dzid i Baba” Stanisława Moniuszki.

Zespoły śpiewacze i zespoły młodzieżowe plotły wianki świętojańskie z przyniesionego materiału, które oceniała komisja wybrana z publiczności. Członkowie komisji zgodnie  z kryteriami regulaminu przyznali następujące miejsca;

  • I miejsce – Zespół Śpiewaczy „Szewcowianki”
  • II miejsce- Zespół Śpiewaczy „Żeroniczanki”
  • III miejsce- Zespół „Wesołe Pleckowianki”
  • Wyróżnienie :

* Zespół Młodzieżowy Easter Folk

* Julia i Natalia Antczak

Zwycięzcy otrzymali   pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne, które ufundował Wójt Gminy Bedlno p. Józef  Ignaczewski.

Ważnym elementem jest ogień, wokół którego zebrali się wszyscy uczestnicy Festynu wraz z zespołami śpiewaczymi i kapelą ludową  śpiewając pieśni świętojańskie.  Najważniejszym punktem wieczoru było puszczanie wianków na rzece Bzura w rytm muzyki Kapeli Ludowej z Bedlna.

Impreza kultywuje miejscową tradycję i zwyczaje oraz przyczynia się do integracji społecznej oraz krzepienia tradycji lokalnych, poprzez którą wzmacnia się więź mieszkańców z ich miejscem zamieszkania. Wszyscy chętni mogli bawić się na Festynie podczas zabawy  tanecznej   w rytm muzyki – Wodzireja ALEXA.

Wszystkim uczestnikom Festynu dziękujemy za wspaniałą zabawę.